Emre Kazandı!

Ankara Devlet Konservatuvarlılar Derneği'nin 25-26 Nisan 2014 tarihlerinde ikinci kez düzenlediği “İlhan Özsoy” Anısına “Keman Yarışması”nı, Emre Engin kazandı.

Ankara Devlet Konservatuvarlılar Derneğinin  25-26 Nisan 2014 tarihinde ikinci kez düzenlediği  “İlhan Özsoy” Anısına “Keman Yarışması” nı  Devlet Sanatçısı Prof. Sn. Suna KAN, Devlet Sanatçısı Sn. Tunç ÜNVER,  Prof. Sn. Rengim GÖKMEN, Prof. Sn. Koral ÇALGAN, Sn. Tayfun BOZOK, Sn. Bahar BİRİCİK ve Sn. Özcan ULUCAN’ dan  oluşan Jüri üyeleri ile başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

Yarışmamızda 1.liği Emre ENGİN 2.liği Deniz Erten İSPİR ve 3.lüğü de  Safure AHUNDZADE ile Sesim BEZDÜZ paylaşmıştır. Derneğimizin girişimleri sonucunda 1.Olan Yarışmacımıza ödül olarak  CSO, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası 2014-2015 sezonunda bir konser vermiştir. Ayrıca 1. Ye 3000.tl 2.ye 2500 tl ve 3.lere de 2000 tl para ödülü konmuşur.

DEVLET OPERA ve BALESİ Genel Müdür ve Genel Sanat Yönetmeni Sayın Prof. Rengim GÖKMEN yönetiminde ANKARA DEVLET OPERA ve BALESİ Orkestrası’nın değerli sanatçılarından oluşan ADK-DER Orkestrası “İLHAN ÖZSOY’un Ölümünün 30.Yılı Anısına  Keman Yarışması Ödül Töreni ve Konseri”ni 6 Mayıs 2014 tarihinde Saat 19:30 da Cebeci’deki eski Konservatuvarda gerçekleştirecektir.

Konsere Aslı Özsoy ve Erkin Onuk ayrıca Keman Yarışması 1. si Emre Engin solist olarak katılacaktır. Aynı zamanda Ankara Devlet Konservatuvarı’nın da 78. yılı kutlanacaktır.

 

Program:

Şef

   Prof.Rengim GÖKMEN

Solistler

       Aslı Özsoy Körner-Erkin Onuk               J.S Bach D Miör Concerto

Emre Engin                                          L.W Beethoven  F Majör Roma

             

  ADK-DER ORKESTRASI