Bunlar Saraydan Kızı Kaçıracak Galiba!

15. ve 16. Yüzyıllara damgasını vurmuş Türk-Osmanlı Kültürünün baskın karakteristik etkisiyle oluşan “Turquerie” akımının en çarpıcı örneklerinden, W. A. Mozart’ın “Saraydan Kız Kaçırma” operası, 9 Mart 2016 saat 20.00’da Ankaralı sanatseverlerle yeniden buluşuyor.

“SARAYDAN KIZ KAÇIRMA” YENİDEN ANKARA OPERA SAHNESİ’NDE

15. ve 16. Yüzyıllara damgasını vurmuş Türk-Osmanlı Kültürünün baskın karakteristik etkisiyle oluşan “Turguerie” akımının en güzel örneği, ünlü besteci W.A.Mozart’ın klasik eseri “SARAYDAN KIZ KAÇIRMA”  operası, Ankaralı sanatseverler ile yeniden buluşuyor.

Osmanlı topraklarında geçen bu hikaye, Selim Paşa’nın sarayında tutsak olan Konstanze’nin kendi vatanına dönmek ve sevdiği Belmonte’ye kavuşmak için verdiği özgürlük mücadelesini ve Selim Paşa’nın Osmanlı hoşgörüsü ve bağışlayıcı tutumunu konu almaktadır.

YEKTA KARA’nın rejisiyle sahnelenen eserde, NACİ ÖZGÜÇ Ve SUNAY MURATOV şefliğinde, Ankara Devlet Opera ve Balesi korosu,başkemancı TAYFUN BOZOK eşliğinde orkestrası ve solist sanatçıları muhteşem bir performansla sanatseverler ile buluşmaya hazırlanıyor.

 

www.dobgm.gov.tr , facebook.com/AnkaraDOB, twitter.com/AnkaraDOB

SARAYDAN KIZ KAÇIRMA(OPERA/3 PERDE)

Orkestra Şefi(Sunay Muratov, Florian Frannek), Sahneye Koyan( Yekta Kara), Dekor(Çağda Çitkaya), Kostüm(Şanda Zıpçı), Belmonte(Arda Doğan,Erdem Erdoğan), Osmin (Sabri Karabudak,Tuncay Kurtoğlu), Constanze (Esra Çetiner,Eylem Demirhan Duru,Feryal Türkoğlu,Birgül Su Ariç)

Tarih: 9 Mart 2016, Çarşamba

Saat: 20:00

Yer: Opera Sahnesi

Satış noktaları:

Opera Binası Ana Gişe – 03123246801

http://www.dobgm.gov.tr

http://www.biletiva.com