Şu Bilkentli Çocuklar Zehir Gibi!

Gülnara Aziz’in piyano sınıfı öğrencilerinden Cemil Yener Gökbudak ile Can Bağdar Bilen 24-30 Mart 2014 tarihlerinde Bulgaristan-Sofya’da düzenlenen 10. Uluslararası "Lubomir Pipkov" Genç Virtüozlar Yarışması’nda ikincilik ödülleri kazandılar.

Bilkentli Öğrencilerin Başarıları

Yarışma klarnet, flüt ve piyano dallarında yapıldı. Yarışmaya Türkiye'nin yanı sıra Bulgaristan, Yunanistan, Rusya, Makedonya, Singapur, Belçika, Polonya, Sırbistan, Çin, Belarus, Japonya, Kuzey Kore, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka ve Azerbaycan'dan yarışmacılar katıldı. Piyano dalında 58 katılımcı, 4 kategoride yarıştı. 1996 doğumlu Can Bağdar Bilen 4. kategoride ikincilik ödülü, 1992 doğumlu Cemil Yener Gökbudak 3. kategoride ikincilik ödülü kazandı.

Yarışma resmi sitesi: http://www.yvcompetition.org/results.htm

 

Bilkent Üniversitesitesi Müzik ve Bale İlköğretim Okulu Keman Sanat Dalı öğrencisi Ilgın Top, Mayıs 2014’te Çek Cumhuriyeti’nin Usti Nad Orlici kentinde düzenlenen 56. Kocian Uluslararası Keman Yarışması'nda ikincilik ödülü kazandı.

8. sınıf öğrencisi Ilgın Top keman çalışmalarının İrina Nikotina ile sürdürmektedir.

Yarışma resmi sitesi: www.kocianovo-usti.com

 

 

Cemil Yener Gökbudak, piyano

1996 yılında Konya’da doğdu. Piyano eğitimine 2004’de Gülnara Bahşiş ile başladı. 2006 yılında, Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu’na kabul edildi. Yurtiçinde ve dışında birçok resital verdi. Işın Metin, Ender Sakpınar ve Serdar Yalçın yönetiminde Bilkent Senfoni Orkestrası, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ve Mersin Üniversitesi Oda Orkestrasıyla  konserler verdi. Boris Berezovsky, Boris Berman, Matti Raekallio, Gülsin Onay, Özgür Aydın, Emre Elivar ve Kamerhan Turan'ın ustalık sınıflarına katıldı. Halen, Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Lisesi 12. sınıfta Gülnara Aziz ile piyano çalışmalarını sürdüren Cemil Yener Gökbudak’ın katıldığı yarışma ve festivaller şöyledir:

Yarışmalar :

·       “10 Yıldızdan Biri”, Uluslararası Datça Müzik Akademisi  "10 Genç Yıldız" Yarışması, Datça / 2008

·       “İkincilik Ödülü”, Kamuran Gündemir 1. Ulusal Piyano Yarışması, Mersin / 2009

·       “Birincilik Ödülü”, Doğumunun 200. Yılında Chopin Ulusal Piyano Yarışması, Ankara / 2010

·       “İkincilik Ödülü”, 1.Sergey Rahmaninov Piyano Yarışması, İstanbul / 2011

·       “En İyi Alemdar Karamanov Yorumcusu Özel Ödülü”, 8. Uluslararası Alemdar Karamanov Piyano Yarışması, Simferopol / 2011

·       “Üçüncülük Ödülü”, 22.Uluslararası Piyano Yarışması “Roma 2012”, Roma / 2012

·       "İkincilik Ödülü", 10.Uluslararası Genç Virtüözler Yarışması, Sofya / 2014

 

Festival ve Diğer Etkinlikler :

·       Albert Long Hall Klasik Müzik Etkinlikleri - Harika Çocuklarımız, İstanbul / 2011

·       I. Genç Yetenekler Klasik Müzik Festivali, Burdur / 2011

·       Uluslararası Genç Klasikçiler Festivali, İstanbul / 2011

·       “Rising Stars in the Kremlin”, III. Uluslararası Klasik Müzik Festivali, Moskova / 2011

·       “Sobirayem Duruzey”,  8. Uluslararası Müzik Festivali”, Moskova / 2012

·       "International Holland Music Session", Bergen / 2013

 

Can Bağdar Bilen, piyano

1992 yılında İzmir’de doğdu. Piyano çalışmalarına 7 yaşında Valentine Samoila ile başladı. İzmir Operası Çocuk Korosu’na devam edip Carmen, La Boheme gibi operaların çocuk korolarında ve çeşitli konserlerde görev aldı. 2006-07 öğretim yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Seçil Akdil’in piyano sınıfına kabul edildi. 2009-10 öğretim yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nin düzenlediği 3. Genç Yetenekler Piyano Yarışması’nda mansiyon ödülüne layık görüldü. 2010-11 öğretim yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’ne kabul edildi, Emre Şen’in öğrencisi oldu. Aynı yıl Özgür Aydın’ın ustalık sınıfına katıldı. 2011-12 öğretim yılında Gülnara Aziz’in öğrencisi oldu. 2012-13 öğretim yılında birinciliğin verilmediği 3. Kamuran Gündemir Piyano Yarışmasında ikincilik ödülü ve Selçuk-Kamuran Gündemir Özel Ödülü’ne layık görüldü. Halen piyano çalışmalarına Gülnara Aziz ile devam etmektedir.

 

Ilgın Top, keman

2000 yılında İzmir’de doğdu. Beş yaşında Chopin Müzik Okulu'nda piyano eğitimine başladı. Yedi yaşında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Bale İlköğretim Okulu’na burslu öğrenci olarak kabul edildi. Keman eğitimine İrina Nikotina ile başladı. 2012 yılında Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası üyesi oldu, Rengim Gökmen yönetiminde birçok konser verdi. Elena Gnezdilova ile oda müziği çalışmaları kapsamında duo konser verdi. 2013 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Prof. Dr. Cihat Aşkın yönetiminde CAKA Keman Yaz Okulu programında Suna Kan, Prof. Dr. Orhan Ahıskal ve Prof. Dr. Cihat Aşkın ile çalıştı. 2014 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi’nde Uluslararası CAKA Keman Kış Okulu programında Prof. Dr. Cihat Aşkın, Prof. Angel Stankov ve Doç. Gülen Ege ile çalıştı; solo, kuartet ve oda orkestrası konserleri verdi. Ayrıca Guy Braunstein ve Atilla Aldemir'le de çalışma fırsatı buldu. 26 Nisan 2014’te Dağhan Doğu yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası ile Vieuxtemps’in 5. Keman Konçertosu’nu seslendirdi. Halen 8. sınıfta keman çalışmalarını İrina Nikotina ile sürdürmektedir.